Культура - це загальний спосіб існування людини, її діяльності та об'єктивний результат цієї діяльності. Продуктами культури є уявлення про добро і зло, звичаї, знаряддя праці, засоби комунікації та ін.
Правова культура тісно пов'язана із загальною культурою народу, грунтується на її засадах, служить відображенням рівня її розвитку.
Правова культура є складовою частиною і найважливішою засадою демократії.
Правова культура - це особливе соціальне явище, що може бути сприйняте, як якісний правовий стан особистості і суспільства і може бути структуроване за різними підставами.
Залежно від носія правової культури розрізняють три її види:
- правову культуру суспільства;
- правову культуру особи;
- правову культуру професійної групи чи іншої спільноти.
Правова культура суспільства - це різновид загальної культури, який становить систему цінностей, що досягнуті людством у галузі права і стосується правової реальності даного суспільства.
Кожне суспільство виробляє свою модель правової культури.
Ознаки правової культури суспільства:
- Є різновидом загальної культури суспільства
- Зумовлена матеріальною, духовною, політичною та іншими системами, які об'єктивно складаються в суспільстві той же історичний період; опосередковано присутня в них через вплив права;
- Перебуває в тісній взаємодії з економічною, політичною, психологічною, етичною, інформаційною та іншими культурами суспільства, але цілком не збігається з ними, а створює унікальне поєднання матеріальних і духовних елементів;
- Становить систему духовних і матеріальних цінностей, які відображають у правовій формі стан свободи і справедливості в суспільстві: - висока правосвідомість, - активність суб'єктів права у правовій сфері, - добровільність виконання вимог правових норм, - реальність прав і свобод громадян, - ефективність правового регулювання, - правові закони, - досконала законодавча техніка, - передова правова наука, - якісна юридична освіта, - ефективна юридична практика, - стабільний правовий порядок.
- Формується безпосередньо у правовій системі, втілюється в усіх її елементах, що дає підставу вважати правову систему формалізованим вираженням правової культури;
- Визначає свій рівень ступенем досконалості всіх правових явищ і процесів, що слугують елементами правової системи суспільства;
- Перебуває у діалозі правових культур різних народів, у їх взаємовпливі та взаємозбагаченні;
- Забезпечує рівень правового прогресу суспільства і держави, досконалість і надійність національної правової системи.
Критерії оцінки рівня правової культури -
Утворення об'єднаних територіальних громад - результат процесу децентралізації влади в Україні.
Пришибська громада - об'єднана територіальна громада, до складу якої у 2014 році увійшли села Пришибської та Кобелячківської сільських рад Кременчуцького району:
Пришиб
Кобелячок
Єристівка
Роботівка
Малики
Підготувала сторінку учениця 9 класу Надія Білецька
Немає коментарів:
Дописати коментар